
Trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback
Dorota Maria Pietraszewska
Trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback
EEG Biofeedback/ Neurofeedback to metoda, która zapisuje przebieg fal mózgowych. Podobnie jak w klasycznym badaniu EEG do głowy osoby przyczepia się elektrody. EEG Biofeedback/ Neurofeedback stosuje się natomiast w celach treningowych, aby zwiększyć skuteczność działania mózgu i poprawić koncentrację. Podczas rzeczywistego treningu EEG Biofeedback/ Neurofeedback korzystamy ze specjalnych programów komputerowych, które wyświetlają EEG (elektroencefalogram) użytkownika w postaci gry, filmu lub grafiki na ekranie komputera. EEG Biofeedback/ Neurofeedback jest metodą terapii opartej na technice komputerowej, umożliwiającej trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości.
Dla kogo trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback jest odpowiedni?
Trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback może być stosowany w wielu zaburzeniach i obszarach problemowych, takich jak ADHD, bezsenność, lęk czy depresja. Metoda ma zastosowanie w celu uzyskania lepszej regulacji emocji/radzenia sobie ze stresem.
Dla sportowców lub innych zawodów sportowych, trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback może pomóc poprawić sprawność umysłową, zmniejszyć stres i uzyskać większą kontrolę w stresujących sytuacjach.
Więcej informacji o mnie i mojej pracy znajdziesz tutaj:
https://psychodialog.no/
Wskazania do treningów:
Trening EEG Biofeedback/ Neurofeedback polecane jest wszystkim, niezależnie od wieku, zdrowym i aktywnym oraz posiadającym określone zaburzenia:
Zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADD, ADHD)
Trening oddechowy, nauka relaksacji
Terapia stresu
Terapii zaburzeń snu (bezsenność), problemy z planowaniem i skupieniem
Terapii zaburzeń emocjonalnych (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna)
Leczeniu bólu głowy (migren)
Padaczka lekooporna
Problemy szkolne, dysleksja, dysortografia
Trening osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu (np. sportowców, pilotów)
Chęć poprawy wyników w dziedzinach wymagających koncentracji (sport, muzyka)
