Psycholog Dorota Maria Pietraszewska

Jestem psychologiem, terapeutą i mediatorem rodzinnym z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi, z dziećmi i z młodzieżą.

Pomagam osobom mający trudności po doświadczeniu traumy, lęku, depresji, zbyt długotrwałego stresu, a także osobom mający poczucie straty, w żałobie. Pomagam osobom doświadczającym niskiego poczucia własnej wartości, obniżonego nastroju, uczucia pustki, rezygnacji, zamartwiania się, lęku o zdrowie, kryzysu emocjonalnego, udzielam wsparcia emocjonalnego i pomagam zrozumieć przeżywane emocje.

Pracuję również w obszarze trudności związanymi z uzależnieniami, jak również z osobami współuzależnionymi, które tkwią w toksycznych relacjach. Pomagam też parom rozwiązać kryzysy w związku i odbudować prawidłowe relacje partnerskie.

Prowadzę konsultacje z rodzicami w obszarze wsparcia wychowawczego i opiekuńczego, rozwijania kompetencji rodzicielskich, a także wątpliwości dotyczących zachowań Twojego dziecka.

Kluczowe jest dla mnie indywidualne podejście do każdej osoby, relacja oparta na współpracy i zaufaniu. W swojej praktyce czerpie z wielu technik i narzędzi pracy, dobranych odpowiednio do problemu i preferencji klienta. Prowadzę terapię w nurcie integracyjnym – korzystając z narzędzi różnych podejść terapeutycznych, zależnie od potrzeb i sytuacji klienta. Najwięcej czerpię z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSR/TSR) oraz Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i Dialogu Motywującego. Pracuję holistyczne – uwzględniając pracę z emocjami, przekonaniami oraz wprowadzając elementy pracy z ciałem.  

W pracy z drugim człowiekiem najważniejsza jest dla mnie autentyczna relacja terapeutyczna oparta na akceptacji, szacunku i zrozumieniu bez oceniania. Oferuję bezpieczną przestrzeń i profesjonalne wsparcie w dokonywaniu przez Ciebie zmian dla coraz pełniejszego funkcjonowania i lepszej jakości Twojego życia.

Więcej informacji o mnie i mojej pracy znajdziesz tutaj:

https://psychodialog.no/

PoMoc Psychologiczna

“Zdrowie psychiczne jest istotne w takim samym stopniu jak zdrowie fizyczne.

Skorzystanie z pomocy psychologicznej świadczy o odpowiedzialności, odwadze i dbałości o swoje zdrowie…”

W gabinecie psychologicznym uzyskają Państwo pomoc i wsparcie w zakresie:

▪ trudności wychowawczych  ▪ trudności adaptacyjnych  ▪ zaburzeń snu ▪ doświadczeń lękowych ▪ zaburzeń nastroju ▪ trudności w dokonywaniu życiowych wyborów ▪ problemów z kontrolą złości ▪ samotnością ▪ natrętnych myśli/wspomnień ▪ ataków paniki ▪ przeżyć traumatycznych ▪ niskiego poczucia własnej wartości  ▪ problemów w relacjach ▪ zaburzeń odżywiania ▪ trudności natury psychicznej ▪ dolegliwości fizycznych ▪ straty bliskich/żałoby ▪ rozwoju możliwości osobistych/zawodowych