Lekarz, Pediatra

Maria Andrzejewska

Pediatra Maria Andrzejewska

Jestem doświadczoną lekarką: pediatrą, neonatologiem i homeopatą. Trzy lata temu spełniłam swoje marzenie – zamieszkałam w Norwegii. Pracuję jako barnelege-homeopat Andrzejewska, a częściowo jako vikar til allmennlege. :

Studia ukończyłam w Łodzi. Mam 3 córki, 4 wnuczki i  wnuka . Przez długie lata pracowałam w oddziale noworodków w Zgierzu. Przez 8 lat pracowałam w Centrum Zdrowia Matki Polki w oddziale intensywnej terapii dla dzieci z wadami wrodzonymi. Lecząc własne dzieci metodami konwencjonalnymi często zauważałam brak oczekiwanych efektów, więc zainteresowałam się homeopatią. Homeopatia pomogła moim dzieciom, a później wielu pacjentom w moim gabinecie prywatnym. Wiedzę homeopatyczną zdobywałam na regularnych kursach w Poznaniu i bardzo licznych seminariach, w których stale uczestniczę. 

Ponieważ kompleksowy rozwój dziecka był dla mnie zawsze przedmiotem zainteresowania, założyliśmy w Zgierzu, wraz z grupą pedagogów, psychologów i twórców kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży im. Andrzeja Gołąba. Kolejną inspiracją było dla mnie wdrażanie NIDCAP w opiece nad noworodkiem. Norwegia była prekursorem w tej dziedzinie, więc wybrałam się do Drammen w charakterze obserwatora, aby poznać metody stosowane tam w oddziale noworodkowym. Kontakty z oddziałem w Drammen nawiązywałam wielokrotnie. Posługuję się j. angielskim i j. norweskim.

Jestem osobą kreatywną, wytrwałą, pracowitą, uczciwą i koleżeńską. Mimo wieku a może właśnie z tego powodu 😉, wierzę w realizację moich marzeń.

Maria Jolanta Andrzejewska